نکات آموزشی ترجمه و تایپ

روش های مختلف برای ایجاد (نوشتن) معادلات

روش­های مختلف برای ایجاد (نوشتن) معادلات:

 • وارد کردن دستی: معادلات را به همان راحتی که با کاغذ و قلم می نویسید وارد کنید! این ویژگی از امکان شناخت دست­خط که در ویندوز 7 و بعد از آن ایجاد شده، استفاده می­کند.
 • ویرایش اشاره و کلیک با فرمت اتوماتیک: با استفاده از قالب­هایی از پالت­های ریاضی و تایپ در فضای خالی داخل آنها معادلات را به سرعت بسازید. MathType به صورت اتوماتیک قوانین فاصله­ گذاری ریاضی را در زمانی که تایپ می­کنید اجرا می­کند.
 • صفحه کلید میانبر: با استفاده از صفحه کلید میانبر و دسترسی سریع به آن در زمان صرفه ­جویی کنید. MathType برای تقریبا تمام سمبل­ ها، قالب­ ها و فرمان­ ها، صفحه کلید میانبر قابل تنظیم دارد. 
 • تایپ TeX یا LaTex: اگر شما با زبان تایپ Tex آشنایی داشته باشید می­توانید معادلات را مستقیما درون MathType یا سند­های ماکروسافت وورد وارد کنید. ویرایشگر Tex می­تواند روش ویرایش اشاره و کلیک (point-and-click) را ادغام کند بنابراین شما دسترسی به بهترین امکانات هر دو مورد خواهید داشت. همچنین می­توانید از اسناد موجود در Tex در داخل معادلات paste کنید.

 • Copy(رونوشت گیری) و paste (چسباندن): اگر معادلات MathType را برای استفاده در برنامه­های دیگر ساختید یا در یک وب­سایت پیدا کردید، چرا برای ساخت دستی دوباره آن زمان می­گذارید؟ می­توانید به آسانی و مستقیما در داخل MathType کپی و paste کنید تا برای استفاده یا ویرایش در کار شما آماده شود.

 

 

 • ذخیره­/سازی (save) عبارات در نوار ابزار(Toolbar): می­توانید مکررا از معادلات و عبارات موجود در نوار­ابزار MathType با استفاده از روش drag ( کلیک کردن بر روی عبارت و کشیدن آن) استفاده کنید. بنابراین از آنها می­توان در آینده نیز فقط با یک کلیک یا فشردن یک دکمه (Keystroke) استفاده کرده و اضافه­شان کرد.

 

 • پشتیبانی از ماکروسافت آفیس:
 • آفیس 2016 برای ویندوز: MathType ورژن 6.9 با آفیس 2016 و آفیس 365 برای ویندوز کاملا منطبق و سازگار است.

 • آفیس وب، آفیس موبایل و آفیس RT: معادلات MathType در این ورژن­های آفیس قابل ویرایش نیستند ولی امکان نمایش و پرینت معادلات و فرمول­های ریاضی ایجاد شده در ورژن­های دیگر را دارند.

 • ماکروسافت آفیس 2016 و 365 (ویندوز)، 2013، 2010 و 2017 بخش MathType Ribbon در وورد و پاورپوینت: MathType با داشتن تمام مزایای واسط Ribbon آفیس، عملیات معادله­نویسی در سند­ها و ارائه ها را ساده­تر می­کند. شماره­گذاری جدید و مرور ویژگی­ها و امکانات با تمام انواع وورد کار می­کند.

 • ماکروسافت آفیس 2003 و xp(2002) نوار­ابزار و menu (فهرست) MathType در وورد و پاوورپوینت: MathType نوار ابزار و فهرست را در ماکروسافت وورد و پاورپوینت اضافه می­کند، امکان دسترسی سریع به امکانات و فرمان­های قدرتمند برای شماره­گذاری معادلات، تولید صفحات عالی وب، نمایش و بسیاری از موارد دیگر را ایجاد می­کند.

 • یافتن سمبل­ها: بخش افزونه سمبل MathType به شما اجازه می­دهد تا سمبل­های موجود را بیابید و آنها را با یک کلیک یا با فشردن یک دکمه صفحه کلید اضافه کنید.

کنترل­های بیشتر:

 • رنگ: از رنگ­ها برای برجسته کردن بخشی از معادلات و جلب کردن توجه مخاطب به بخش­های منتخب ما، استفاده می­کند. در کارهای چند­مرحله­ای تغییرات را در هر مرحله نشان می­دهد و معادلات را کاملا کاربردی می­کند.
 • فونت­های بیشتر: MathType نسبت به ویرایشگر معادلات، صد­ها سمبل و الگوی ­(template) بیشتری دارد. همچنین در کنار فونت­های ریاضی انحصاری اقلیدس (Euclid) ما، می توانید از هزاران سمبل ریاضی که به صورت فونت در کامپیوتر شما آماده شده استفاده کنید، همینطور می­توانید فونت­های ریاضی دیگری را از اینترنت دانلود کنید.

 

 

کار کردن با MthType و LaTex:

 • کار کردن با علائم و نشانه­های ریاضی استاندارد: MathType و LaTex زبان­های کامپیوتری برای نمایش علائم ریاضی هستند.
 • LaTex: از طرف ریاضی­دانان زیادی به­کار گرفته می­شود ولی یک منحنی یادگیری شیب­دار دارد و فراوانی پارانتز­ها و کلمات کلیدی تایپ آن­ها را به شدت خسته­کننده کرده و احتمال خطا را افزایش می­دهد. به نظر اکثر افراد کار کردن مستقیم با علائم ریاضی در MathType f بسیار ساده­تر است.
 • MthML: در سال 1998 به وسیله کنسرسیوم وب گسترده جهانی (W3C) ساخته شد و ریاضی را در HTML5، EPUB3، DAISY، DITA، NLM/JATS و بسیاری از منتشرکننده­های استاندارد دیگر، تعریف کرد. در نظر گرفته نشده است که تایپ به وسیله انسان­ها انجام شود ولی به وسیله ابزاری مانند MathType ایجاد می­شود و ویرایش می­گردد.
 • کپی به عنوان MathType یا LaTex: فرمول­ها و معادلات پیچیده ریاضی می­توانند به راحتی در MathTYPE وارد شوند و در کلیپ­بورد به عنوان LaTex یا MathML کپی شوند تا بتوان آن­ها را در برنامه­ها یا وب­سایت­هایی که از این زبان­ها استفاده می­کنند، paste کرد.
 • Paste کردن MathML یا LaTex در داخل MathType: وب­سایت­های زیادی حاوی معادلات در LaTex یا MathType منتشر می­شوند و می­توانند مستقیما در MathType برای استفاده در کار شخصی شما یا برای تبدیل آنها به یک فرمت دیگر (به عنوان مثال، LaTex به MathML)، paste شوند.

مطالب مرتبط

ارتباط اسپیندل های خواب و IQ س

The association between sleep spindles and IQ in h

ترجمه مقاله درک آزمون تی با نم

UNDERSTANDING THE INDEPENDENT-SAMPLES t TEST Abst

نشست زمین در حین حفر تونل در م

Ground settlement during tunneling in groundwaterd

20 درصد تخفیف برای تمامی سفارش

تخفیف 20% تمامی سفار ش های ترجمه و تایپ   مرکز ت

ترجمه مقاله کاربرد مقیاس پذیر

Scalable application of thin film coating techniqu

چگونه بهترین خدمات تایپ را با

چگونه بهترین خدمات تایپی با قیمت های پایین را دریا

تماس با ما

کرمانشاه، ساختمان جهاددانشگاهی، پارک علم و فناوری استان کرمانشاه

 

ایمیل:mail[at]trty[dot]ir

تلفن:38396901-083

تلفن:09338225855

 

مدیریت سفارش